10. märtsil tähistasime emakeelepäeva.
19.03.2014

2002. aastal algatas Kostivere kool meie vallas toreda traditsiooni: emakeelepäeva aegu saavad kokku valla nooremad koolilapsed ning tähistavad üheskoos eesti keele päeva.

Sel aastal tähistasid Jõelähtme valla 4. klasside õpilased 10. märtsil üheskoos emakeelepäeva Neemes. Külla tuli soome päritolu eesti lastekirjanik Mika Keränen.

Seekordei olnud eesmärgiks kontrollida teadmisi, vaid arendada laste esinemisoskust, suulist eneseväljendust, küsimuste esitamise oskust ja kuulamisoskust.

Ürituse avas tähtpäevakõnega Neeme Kooli direktor Karin Soosalu. Seejärel esitas iga kooli 4. klass Mika Keräneni loomingust omale meelepärase katkendi, mida hindas Jõelähtme valla eesti keele ja kirjanduse õpetajatest koosnev žürii ning raamatute autor
isiklikult. Neeme ja Loo kooli 4. klassid esitasid dramatiseeringud teosest „Salapärane lillenäppaja“ ning Kostivere neljandikud valisid katkendi raamatust „Varastatud oranž jalgratas“.
Õpilastel oli võimalik kirjanikule küsimusi esitada ning osta mälestuseks Mika Keräneni autogrammiga lastekriminulle. Tähtpäev lõpetati esinenud laste autasustamisega.

Toreda päevaga jäid rahule nii õpilased kui õpetajad ning vahva traditsioon jätkub ka tuleval aastal. Siis saadakse taas kokku Kostiveres.