2.-3. juuni toimub koolilõpureis Pärispea poolsaarele.
27.05.2014

Nagu teile teada, toimub koolilõpureis sel aastal Mandri- Eesti kõige põhjapoolsemasse tippu Pärispea poolsaarele.

2. juuni

9.40 väljub Neemest liinibuss. Pilet maksab sularahas makstes 90 senti, kaardile laetud rahaga 72 senti. Sellega sõidame Jõelähtmesse.

10.10 väljub Jõelähtmest buss Viinistule. Bussipilet maksab sularahas makstes 1,60 eurot, kui laete raha lapsele õpilaspiletile (mis töötab nagu roheline sõidukaart) maksab pilet 1eurot ja 28 senti.

11.30 jõuame Viinistule.

KUI ON TUULEVAIKNE ILM, sõidame Mohni saarele. Seal kõnnime saarel ringi ning meile teeb ekskursiooni saarevaht Mati. Saarel peame piknikku.

Õhtuks sõidame Viinistule tagasi.  Otsustasime, et on kindlam ikka mandril ööbida. Laagri seame üles õpetaja Kärdi juures. Kel soovi, saab magada telgis, kel soovi, saab magada toas.

KUI ON TUULINE ILM JA SAARELE EI SAA, sõidame jalgratastega Purekkari neeme, Mandri-Eesti  põhjapoolseimasse punkti.  Uudistame ringi, peame piknikku. Sõidame Viinistule tagasi.

NB! Laupäeval selgub, kuidas on esmaspäeval lood tuulega. Kui me saarele sõita ei saa, helistan teile laupäeval ning lepime kokku, mis kell õp Karin pühapäeval Neemest kooli juurest ja Ruult  jalgrattad bussi peale korjab. Neid ei saa me esmaspäeval liinibussiga vedada. Viime juba pühapäeval Viinistule ja paneme garaaži esmaspäeva ootama.

Õhtusööki pakub meie kooli õpetaja ja Viinistu kõrtsi perenaine Ivi Viinistu kõrtsis.

Peale õhtusööki oleme oma pesapaigas ja tunneme end mõnusalt. Teeme seda, milleks parasjagu tuju on :) Mängime, võistleme, jutustame, grillime jne.

3. juuni

8.30 äratus, pesemine, asjade pakkimine

9.30 sööme hommikuputru Viinistu kõrtsis

10.00 kojusõit tellitud bussiga

11.00 jõuab buss Neeme

MIDA KAASA VÕTTA?

Kes soovib telgis magada, leiab endale seltsilised ja võtavad kamba peale telgi. Arutame seda lastega kindlasti homme koolis ka.

Magamiskott

Küljealune (matt)

pesemisvahendid

soojad riided ja sokid telgis magamiseks

sääsetõrjevahend

ilmale vastavad riided

varuks sokipaar

grillimiseks vorsti (NB! Vahukomme me seekord ei grilli.)

pakk salvrätikuid

plekist kruus

kahvel, teelusikas

Reis läheb lapsele maksma 10 eurot. Sellele lisandub bussipiletiraha, mille lapsele võib kaasa panna, aga otstarbekam on õpilaspiletile kanda.

Palun saatke reisiraha 10 eurot lapsega hiljemalt neljapäeval kooli.

Taskuraha ei ole mõtet kaasa anda, sest poodi Viinistul ei ole.

Vastame hea meelega teie tekkinud küsimustele.

Heade soovidega

Karin ja Kärt