6.-13 veebruaril Häirekeskuse üleskutse.
10.02.2014

Teeme hädaabinumbri 112!

112 on number, mis võib päästa Sinu elu! Selle numbri meeldetuletamiseks kutsub Häirekeskus kõiki tegema Euroopa hädaabinumbri 112 päevaks, 11. veebruariks lumest või lumele, aga kui lund tõesti ei tule, siis oma õue murule kas okstest,  käbidest või mõnest muust materjalist numbri 112.

Euroopa Liidu kõigis liikmesriikides saab 112 kaudu õnnetusjuhtumi korral kutsuda appi päästjaid, politseid või kiirabi. Kahjuks teab vaid kolmandik Eesti elanikest, et 112 on üle-Euroopaline hädaabinumber.

Häirekeskuse päästekorraldajad kutsuvad kõiki lasteaedu, koole ja noorteringe, aga ka peresid tegema 6.-13. veebruarini 2014.a oma õuele hädaabinumbri 112, et nii lastele kui ka nende vanematele meenutada, millisele numbrile kogu Euroopas hädaabi vajaduse korral koheselt helistada. Kui tõesti sellel ajal ei ole lund ning numbrit 112 ei saa teha lumest või lumele, siis on hea teha number õuemurule, kas okstest, käbidest või mõnest muust käepärasest materjalist.

Lisaks 112 meisterdamisele paluvad Häirekeskuse päästekorraldajad 112-päeval rääkida lastele, millal helistada hädaabinumbrile 112 ning tuletada meelde, et kõigepealt tuleks hädaabikõnet tehes öelda, MIS  JUHTUS. 112-le helistamise õpetamisel saab arendada laste sotsiaalseid oskusi - telefoniga rääkimist ja väljendusoskust, õpetada infot edastama just konkreetsete juhtumite kaudu ning nägema ja analüüsima, mis on juhtunud, millist infot tuleb antud olukorras edastada.

Häirekeskus kutsub kõiki saatma lumest või lumele 112 tegemisest pilte e-postile lumest112@112.ee . Kindlasti palume e-posti lisada postiaadressi.

Pildid pannakse üles internetti Häirekeskuse facebooki lehele aadressil www.facebook.com/hairekeskus

Piltide põhjal selgitavad Häirekeskuse päästekorraldajad välja:

1. iga maakonna ja Tallinna parima lumest või lumele 112 teinud:

Lasteaia

Põhikooli

1. Parima gümnaasiumi/noorteringi (ülevabariigiliselt)
  2. Parima perekonna (ülevabariigiliselt)

Häirekeskus premeerib nimetatud gruppide parimaid. Neile lisanduvad veel eriauhinnad koostööpartneritelt.

Parimate nimed avaldame 15. veebruaril 2014.a Häirekeskuse facebooki lehel www.facebook.com/hairekeskus. Auhinnad saadetakse kohale postiga.

2013.a võttis Lumest või lumele 112 tegemisest osa 183 lasteaeda, kooli või noorteringi ning saadeti kokku üle 600 foto.

Lisainfo Euroopa 112 päeva kohta http://www.rescue.ee/hairekeskus/euroopa-112-paev