II ÕPPEPERIOODI SÜNDMUSED
19.12.2017
  • 30. okt Mobiilne  noorsootöö tuleb külla.

Loo noortekeskuse noored tulid Neeme Kooli ja tutvustasid oma tegemisi. Lapsed said igal vahetunnil uudistada, kuidas Lool noored vaba aega veedavad.

• 31. okt "120 km koduvalda"  II klass käis tõukeratastega kilomeetreid kogumas.

Tõukeratatsega Sõideti Jagala joa juurest Jõesuuni. Tutvuti joaga, elektrijaamaga, rippsillaga.

• 7. nov I –II klassi teatrikülastus Nukuteatrisse.

Vaadati Nukuteatri etendust „Isekas hiiglane“

• 10. nov tähistame Neeme Kooli 120.  sünnipäeva.

Kell 18. 00 kontsert-aktus. Lapsed etendasid omaloodud muistendeid: „Kuidas Neeme küla endale nime sai“ ja „Kuidas Neeme külla titekivi sai“. Mõlema autoriks oli V klassi poiss Semmen Sass Sillaots ja lavastajaks õpetaja Kärt Toompuu.

Kell 20.00 toimus Neeme kooli lastele Wana kala kõrtsis disco. Diskoriteks kooli vilistlased Silver-Ed Sillaots ja Kristjan Kuum

Õpetajatele ja külalistele toimus pidulik vastuvõtt Ruhe Rannamajas. Meeleololuks esines Vaikre pereansambel ja Kaisa Kaisel ning Arthur škurko

• 16. nov Harjumaa 1.-3. klassi poiste rahvastepalli võistlus Kehra Spordihoones.

Kooli esindasid: Ken Eero, Kennert, Erik - Kristjan, Mattias, Tambet, Andreas - Karl, Mihkel, Robin

• 17. nov I –II klassi teatrikülastus Aruküla kultuurimajja.

Vaatamas käidi Viljandi Noorteteatri REKY  etendust „Kunksmoor ja Kapten Trumm“

• 24. novemebril jooksid kolmandikud katri ja kogusid oma koduvalla kilomeetreid.

Aitäh Britt Johanna vanematele, kes aitasid lamba- ja lapseõnne ka Kaberla ja Ihasalu külla laiali viia. Neeme küla vahel jooksid kadrisandid juba oma jalgel.  Lapsed olid õnnelikud ja rahuolevad. Iga sanditamiskorraga koguti julgust juurde ja ka kõige pelglikumad tunnistasid, et lõpuks oli juba lihtne ukse taha laulma minna. Ööseks jäid lapsed koolimajja. 4.-6. klass pidasid samal õhtul oma klassiööd. Laupäeva hommikul söödi üheskoos hommikust ja mindi koju.

• 30. november VÄRVIPÄEV „KARVANE JA TRIIBULINE“

Seekord õpiti tundma tiigrit ja tarantlit. Majas kõndisid ringi väheke kõhedust tekitavad karvased loomakesed. Õnneks olid kõik loomad taltsutatud ning lõbus päev lõppes õnnelikult.

• 30. nov Harjumaa „10 olümpiastarti“ 1. etapp, Tallinnas

Kooli esindasid: Emili, Sireli, Meribel L., Mariette

• Novembris osalesid lapsed kahel joonistusvõistlusel.

V klassi õpilane Mirtel saavutas Tartu Kunstikooli konkursi “ Eesti Vabariigi jaoks oluline inimene ja tema tegevus” raames 10-15 aastaste vanusegrupis kolmanda koha. Mirtel joonistas Eesti Vabariigi esimest presidenti Konstantin Pätsi.

Neeme kooli II ja III klassi õpilased PERHi korraldatud “Veredoonori” teemalisel joonistuskonkursil. Meie koolist saavutas konkursil kolmanda koha Erik Kristjan Ennok. Eripreemia sai Sadu Joanna Välkmann.

• 6. dets "120 km koduvalda" õpetajad kogusid kilomeetreid Kaberneemes.

4,6 km sai kepikõnniga läbitud Kaberneeme külas. Vaatasime Kaberneeme vana koolimaja, tormist merd ja kaunist männimetsa.

• 6. dets koolitunde annavad inimesed, kes ei ole õpetajad.

Kuna oluline on õppida kõikjal ja tarkusi ei pea jagama lapsele vaid õpetaja klassi ees, siis otsustasime kutsuda laste juurde inimesed, kelle igapäevatöö pole laste õpetamine. 1,5 tundi olid lapsed uute õpetajate käsustuses. Kokkuvõtteid tehes selgus, et nii lastele kui ka uutele õpetajatele meeldis päev väga.

1.klass. Õpetajaks lapsevanem Moonika Teas.

Moonika ütles: „Kuna mulle meeldib rohkem meisterdada, kui rääkida :), siis mõtlesin lastega teha samblast jõulupuu, mille istutame lillepotti.

Jõulupuud tulid nõnda kenad, et kaunistavad kooli aulat kogu jõuluaeg.

2. klass. Õpetajateks Triinu Parve ja Asso Soosalu.

Triinu õpib  Tallinna Ülikoolis klassiõpetaja I kursusel ja Asso on Triinu keskkooliaegne klassivend, kes täna õpib ülikoolis ettevõtlust ja projekti juhtimist.  Üheskoos tehti huvitavaid katseid ja mängiti mänge.

3.-4. klass. Õpetajaks lapsevanem Marko Moor.

Marko ütles: „Ma räägin üleelamisest looduses, Kaitseliidus on mul see teema omandatud instruktori tasemel. See on küll selline väga lai ja ajaliselt väga mahukas teema, aga ma olen siiski valmis väljakutseks anda edasi teadmised paari tunniga :)“.

5.-6. klass. Õpetajaks õpetaja Ulla õde Liis Burk.

Tema igapäevatöö on Eesti Käsitöö Liidu projektide juhtimine. Teema, milles Liis rääkis oli  sissejuhatus Kersti ja Ulla ühisprojektile "KINGITUS EESTILE" - lauamäng. Liis tutvustab ärkamisaja elulaadi, rahvariideid jms.

• 14. detsember  VÄRVIPÄEV „LOODUSESSE PEITUV“

• 19. detsember I-II klass külastavad Jõelähtme Jõulumaad.

Juba teist aastat käivad I ja II klassi lapsed Jõelähtme Rahvamaja korraldatud JÕULUMAAL. Üheskoos tehakse jõulukaarte ja piparkooke, vaadatakse näidendit ja lauldakse jõululaule.

• 21. detsember kooli JÕULUPÄEV Pärispea poolsaarel

Seekord tähistame jõule teisiti.

Kell 12.00 sõidame bussiga Pärispea poolsaarele Purekari neemele.

Sealt matkame Pärispea rahvamaja juurde. Teepeal jutustab lastele looduslugusid Semmen Sassi isa ning loomulikult katame traditsiooniliselt ka metsloomadele söögilaua.

Peale matka kinnitame keha Pärispea rahavamajas ning ootame jõuluvana. Seekord on jõuluvana kongikotis peale kommikoti ka tunnistus, mida on hea õhtul kodus koos ema ja isaga lugeda.