PROJEKTID

KÄIMASOLEVAD:

HOOLIV KOOL

Sisu

TOIMUNUD:
NEEME STEAM 2022-2023
  • Projekti kestus: 03.10.2022 – 30.08.2023
  • Projekti number: 2014-2020.1.03.22-0685
  • Projekti nimi: Neeme STEAM
  • Projekti meede: 2014-2020.1.3 Kaasaegse ning uuendusliku õppevara arendamine ja kasutuselevõtt
  • Projekti maksumus: 3134.00

PROJEKTI LÜHIKOKKUVÕTE

Projekti eesmärgiks on soetada koolile CNC seade ja rakendada see õppetöösse (formaal ja mitteformaalõppesse). Soodustada ainetevahelisi lõiminguid.

Snapmaker 3-1 seade on multifunktsionaalne seade, mille kaudu saavad õpilased omandada 3D printimise, lasergraveerimise ja CNC freesimise baasteadmised ning rakendada neid teadmisi ja oskusi reaalsete disain- ning tooteprojektide elluviimisel. Eesmärk on saavutada parem tulemus 3D modelleerimise õpetamisel ning arendada õpilaste loovust, ruumilist mõtlemist, tegevuste etapiviisilist planeerimist, õpitakse seadma kindlaid eesmärke ja arendatakse ideed kuni reaalse toote valmimiseni. Õppetegevused planeeritakse meeskonnatööna (grupis) ja õppeülesanded on suunatud kriitilise mõtlemise ning probleemilahendusoskuse arendamisele.

HOOLEKOGU PROJEKTID 2018-2019

Neeme kooli hoolekogu on olnud aktiivne noortele suunatud projektide algataja. Koostöös õpilaste, õpetajate, lapsevanematega ja kogukonnaga on korraldatud:

  • spordiprojekt „Sportlik suhtlus ehk No Limits“ (159 osalejat, 10 treenerit, jaan-mai 2018),
  • noorte omaalgatuslik jalgpalliväljaku projekt Nopi Üles “Neeme on sportimiseks lahe koht” (2018),
  • kultuuriprojekt koostöös Ruhe restoraniga RESTO (2018, 2019),
  • tehnoloogiaprojektid 4.-6. klasside õpilastele „Kivi, paber, käärid“ (jaan-mai 2019) ja „Robootika Reede“ (sept-dets 2019).
INNOVE PROJEKT 2018-2021

Neeme Kool osaleb Innove projektis “Õppeaineid lõimiv mobiilne õuesõpe põhikoolis”.

  • Projekti kestus: 01.01.2018 kuni 31.12.2021
  • Projekti elluviija: Neeme Kool
  • Koostööpartnerid: Kiviõli I Keskkool, Kolga Kool, Sonda Kool, Valtu Põhikool, Kiili Gümnaasium, Tallinna Ülikool
  • Projekti kogumaksumus: 130 271,75

Projekti peamised tegevused

  • Avastusraja lisafunktsioonide arendus toetamaks projekti raames väljatöötatud stsenaariumite läbiviimist.
  • Soetatakse 6 erinevat teemakomplekti sensoreid vastavalt projektis valitud teemadele (loodusnähtused ja ilmastik, füüsikalised nähtused, keemilised protsessid, vesi, maa, inimene). Lisaks 3 koolile robootikaseadmete soetamine.
  • Luuakse 72 projektipõhist õpistsenaariumi seiklusradadena Avastusraja keskkonnas koos toetava õppematerjali ja juhendmaterjaliga õpetajale.
  • Iga teema ja sensorite teemakomplekti jaoks koostatakse ja viiakse läbi õpitoad (6 temaatilist õpituba). Lisaks viiakse läbi üks projekti sissejuhatav ning kokkuvõttev seminar nii õpilastele kui ka õpetajatele.

Projekti tegevuste läbiviimisega saavutatavad tulemused 

  • Projekti raames loodud õppematerjalid, õpistsenaariumid ning toetav, õpetajatele mõeldud lisamaterjal, tehakse kättesaadavaks kõigile läbi e-Koolikott kaudu.
  • Projektis osalevates koolides areneb õpetajate-õpilaste võrgustik, kes on valmis oma maakonnas omandatud teadmisi ja kogemusi erinevate õpitubade raames edasi andma teistele õpetajatele ja õpilastele.
  • Arendatakse terviklik kontseptsioon ning tehnoloogiline lahendus projektipõhise mobiilse õuesõppe rakendamiseks lõimides erinevate ainevaldkondade aineid ning seeläbi toetades õpilastes eelkõige matemaatika-, loodusteaduste ja tehnoloogiaalaste, ettevõtlikkuspädevuse ja digipädevuste kujunemist.
  • Projekti raames tugevdatakse väikeste maakoolide võrgustikku, omavahelise kogemuse ja teadmuse jagamist kui ka sisulist koostööd ülikooli teaduritega läbi tegevusuuringute, kus ühiselt tegutsetakse projekti eesmärkide nimel.
NOPI ÜLES 2018

Neeme Kooli 5.-6. klassi õpilased tegelesid 2018. aastal jaanuarist oktoobrini projektiga „Neeme on sportimiseks parim paik“. Noored soovisid, et külas oleksid paremad tingimused sportimiseks ja et paraneks aktiivne eluhoiak ning otsustasid korrastada olemasoleva jalgpalliväljaku ning soetada sinna korraliku jalgpallivarustuse.

Projekti läbiviimise juures õnnestus hästi just noorte omavaheline koostöö. Õpilased arvestasid ka Neeme Kooli nooremate laste ning nende ettepanekutega ja üheskoos arutledes jõuti üsna ruttu ühisele otsusele, et just sportimiseks vajalikud tingimused on see, mida tahetakse parandada.

Esmalt pöörduti üheskoos vallavanem Andrus Umboja poole ning kirjeldati olukorda: külas puudus tasase pinnaga ning korraliku varustusega jalgpalliväljak. Õpilaste esindajad kohtusid vallavanema, valla noorsootöö spetsialisti ja Neeme külavanemaga, et kooskõlastada olemasoleva platsi kasutamine ning korrastamine. Luba saadud, hakati uurima hinnapakkumisi spordiinventari tarbeks ning kavandama platsi avamispidu. Tänaseks on Nopi Üles projekti raames soetatud jalgpalliväravad, jalgpallid, eraldussärgid, nurgalipud, markerid ja väravavahikindad. Küla ja kogukonna toetusel osteti väljaku jaoks ka joonemasin.

Euroopa koolispordipäeval, 28. septembril, toimus Neeme jalgpalliväljaku avamispidu, kus esitleti uut varustust, korraldati sõprusmänge ning tänati ja tunnustati noori nende ettevõtlikkuse eest. Eesti Jalgpalli Liit aitas leida külalisjalgpallurid, FC Flora mängijad Martin Milleri ja Zakaria Beglarišvili, kellega sai jalgpalliplatsil mõõtu võtta. Samuti leidis Neeme küla jalgpalliväljaku avamispeo registreeritud ürituste seast üles Eesti Koolispordi Liit ja kinkis lastele omaltpoolt-särgid, joogipudelid ja kaelussallid. Peo lõpus kutsusid noored kogukonda üles osalema talgutel, mille raames tasandatakse jalgpalliväljaku maapind.

Noored õppisid projekti käigus palju kasulikku: ametliku kirja kirjutamist, hinnapäringute tegemist, eelarve koostamist, reklaami mõju ja filmimist, ürituse planeerimist ning raha väärtustamist. Kõige toredam avastus oli aga see, et ka lapsed suudavad midagi suurt korda saata. Tuleb lihtsalt olla aktiivne ja ettevõtlik.

Neeme Kooli noored loodavad, et tänu uuele jalgpalliväljakule paraneb kogukonna aktiivne eluviis. Väljakul saab mängida jalgpalli ja teha muud sporti nii kehalise kasvatuse tunnis kui ka muul ajal, sest soetatud jalgpallivarustus on mõeldud kogu külale kasutamiseks. Projekt on erinevaid inimesi omavahel liitnud ja lähedasemaks teinud ning näidanud, et töökus ja üheskoos tegutsemine viib sihile.

Projektifondi „Nopi Üles“ tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.